O klubu

FK BSK Borča je srpski fudbalski klub iz Borče, grad Beograd. Trenutno se takmiči u Prvoj ligi Srbije, pošto je u sezoni 2012/13. ispao iz Superlige Srbije. BSK je skraćenica od Borčanski sportski klub.

Klub je osnovan 1937. godine, na inicijativu grupe zainteresovanih meštana za ovaj sport, među kojima je bio Vitomir Maksin, koji je kupio prvu opremu.

Prvu zvaničnu utakmicu klub je odigrao 6. maja 1937. godine protiv ekipe iz Bačkog Petrovog Sela i pobedio sa 4:2. Klub je obnovljen 1946. godine pod istim imenom. Kasnije menja ime u Hajduk, a 1951. godine prestaje sa radom. Od 1953. neprekidno se takmiči pod današnjim imenom.

U novom milenijumu, od 1999. do 2002. igrali su u Drugom saveznom rangu, ali iako su opstali uprkos reorganizaciji lige, odustali su i zahvaljujući tome je OFK Vrbas sačuvao drugoligaški status. U Srpskoj ligi „Beograd“ su igrali do 2006. godine, kada su se plasirali u novoformiranu Prvu Telekom ligu Srbije. Od tada beleže velike uspehe: bili su četvrti 2007. godine, 2008. treći, a 2009. prvi i tako su ušli po prvi put u najviši rang srpskog fudbala. Pošto stadion u Borči ne ispunjava kriterijume za igranje superligaških mečeva, Borča je prve dve sezone u Superligi igrala na Omladinskom stadionu. U debitantskoj sezoni 2009/10. BSK je zauzeo 12. mesto, dok je u sezoni 2010/11. zauzeo 11. mesto. Treću sezonu je takođe završio u donjem delu tabele, na 12. mestu, dok u svojoj četvrtoj superligaškoj sezoni BSK ipak nije uspeo da izbori opstanak, iako je na kraju imao 30 bodova kao i Novi Pazar ipak je ispao zbog slabijeg međusobnog skora.