BSK pružio snažan otpor Zvezdi

Bedem BSK-a uspešno je odolevao do 68. minuta koliko je Crvenoj zvezdi bili potrebno da otključa bravu Bogdanovićevog gola. A, kada je Srnić loptu odbijenu od stative sproveo u mrežu, bilo je jasno da su crveno-beli ti koji će u narednu rundu najmasovnijeg takmičenja.

Ali, pre toga igrači BSK su prikazali sasvim korektnu partiju i pružili dostojan

otpor aktuelnom prvaku Srbije. Uostalom, to je potvrdio i Miodrag Grof Božović, trener Zvezde na konferenciji za medije.

Rival nas je propisno namučio. Kolega je postavio dobru taktiku, pa je BSK možda mogao i prvi da stekne prednost – kazao je Božović.

I zaista, da su Žeradjanin i Marinković u prvom poluvremenu bili malo skoncentrisaniji, možda bi rezultat, bar u tom period bio drugačiji. Po isteku 45. minuta na semaforu je ostalo – 0:0.

Posle već pominjanog gola Srnića, samo nekoliko trenutaka kasnije Vieira je duplirao prednost. Penal, da ili ne? Bilo kako bilo, sudija Marko Popović je duel Plavšića i Donalda pred golom BSK okarakterisao kao najstrožu kaznu koju je Petar Orlandić, ispostaviće se na kraju, pretvorio u konačnih – 3:0.

Posle svega u našem klubu nema preterane potrebe za žaljenjem. Kup je bio i prošao. Ono što je neuporedivo važnije jesu naredna iskušenja za bodove. Sledeća prepreka je Kolubara.

Crvena zvezda – BSK 3:0 (0:0)

Strelci: Srnić u 68, Vieira u 71, i Orlandić (iz jedanaesterca) u 88. minutu. Stadion: “Rajko Mitić”. Gledalaca: 3.200. Sudija: Marko Popović (Beograd). Žuti karton: Marinković (BSK Borča).

CRVENA ZVEZDA: Supić, Petković, Le Talek, Fibel, Milošević (Andjelković), Donald, Al. Luković, Srnić, Babunski (Adžić), Plavšić, Vieira (Orlandić).

BSK BORČA: Bogdanović, Iličić, Marinković, Cvetković, Grbić, Kiković, Plavšić,  Džugurdić (Jokić), Pobulić (Žmirić), Žeradjanin, Janković (Vujadinović).