BSK Borča 2017/2018

Domaćin siguran do bodova

Na otvaranje sezone, u prvom meču ekipa BSK-a iz Borče poražena je na gostujućem terenu od BASK-a rezultatom 4:2 (2:1). Dobro su krenuli naši  prvotimci i došli do vođstva, ali u nastavku su domaćini preuzeli inicijativu i osvojili tri boda.

U Carevoj Ćupriji, fudbaleri BSK-a su prvi pretili preko Vančagovića. Ubrzo posle tog šuta, već u petom minutu, naša ekipa je preko Pađena došla do prednosti, nakon što mu je posle prodora po desnoj strani asistirao Dimić. U narednim minutima, tim iz Borče nije koristio prilike da uveća prednost, što je BASK uspeo da kazni u drugoj polovini poluvremena. Najpre je nakon kornera, Tomović glavom smestio loptu iza leđa našeg golmana, 1:1, a zatim  je domaći tim preuzeo terensku inicijativu. Isti igrač je, pet minuta kasnije, šutom od stativu, preokrenuo rezultat, 2:1.

Na startu drugog poluvremena, BSK je već  u prvom napadu uspeo da izjednači i rezultatski se vrati u igru, a precizan je bio Đorđević. Nekoliko minuta kasnije, zbog prekršaja u našem kaznenom prostoru, protivnici su vratili vođstvo pogotkom iz penala, a iako je golman Babić dobro procenio stranu, kapiten BASK-a, Ciger je bio uspešniji, 3:2. Još jednim pogotkom, ovog puta Kilibarde, BASK je rešio pitanje pobednika već u  65. minutu. Do kraja meča ekipa iz Borče je preko Đorđevića bila u prilici da finiš meča učini nezvesnijim, ali je protivnički golman bio siguran, pa je rezultat iz 65. minuta ostao na snazi do kraja susreta.

U sledećem kolu, u sredu, BSK gostuje Sopotu.

BASK – BSK Borča 4:2 (2:1)

BASK: Božović, Stupić (Baždarević), Stević, Pavlović (Aksentijević), Ciger, Bajović, P. Jovanović, Todorović, Tomović, Stojanović, Kilibarda (Bajić).

BSK: Babić, Dimić (Kostić), Nikolić, Jovanović (Todorović), Stanković (Petrović), Stanić, Stamenković, Vančagović, Pađen, Žmirić, Đorđević.