Račić i Ahmetović za tri boda

Seniorska ekipa našeg klupa, u sedmom kolu Srpske lige savladala je na domaćem terenu fudbalere IMT-a rezultatom 2:0 (1:0). Uz određene promene u sastavu i znatno ofanzivnijom igrom, BSK je golovima Račića i Ahmetovića došao do drugog trijumfa u šampionatu.

Uvodni minuti meča protekli su u igri na sredini terena, dok je prva gol šansa bila u 13. minutu, nakon pokuša Ahmetovića glavom. Do nove prilike prošlo je čak 15 minuta, kada je Dimić bio u identičnoj situaciji. U međuvremenu, IMT  nije bio opasan po gol novog čuvara mreže, Kostića. Krajem prvog dela, posle odličnog prodora Vančagovića i asistencije Đorđeviću koji je centrirao sa levog krila, u petercu je pronašao  Račića, koji je matirao golmana Novobeograđana za 1:0. Do poluvremena, tim iz Borče je imao priliku preko Ahmetovića i Todorovića, ali nisu iskoristili grešku odbrane, pa je prenost BSK-a ostala minimalna.

U drugom poluvremenu usledila je promena u napadu, Stegnjajić je zamenio Todorovića. Već nakon dva minuta igre, Stegnjajić je fauliran u kaznenom prostoru, ipak priliku sa bele tačke nije iskoristio kapiten Žmirić. Ubrzo je BSK uspeo da duplira prednost. U ulozi asistenta ponovo je bio Đorđević, nakon još jednog dobrog prodora, dok je ovog puta pred golom bio Ahmetović, i glavom savladao čuvara mreže IMT-a. Stegnjajić je zbog povrede morao da napusti teren ranije, a do kraja meča još jednom je Ahetović bio u prilici, ali je ovog puta pogodio prečku. Posle ove pobede, BSK se nalazi na devetoj poziciji.

BSK: Kostić, Soldatović, Stanić, Stanković, Vančagović, Dimić (Obradović), Ahmetović, Todorović (Stegnjajić), (Nikolić), Račić, Žmirić, Đorđević.