Račić i Pavlović za sledeće kolo Kupa Beograda

Prvi tim BSK-a u podmlađenom sastavu savladao je ekipu PKB-a iz Padinske Skele u drugom kolu Kupa Beograda sa 3:0 (2:0). Golovima Račića u prvom poluvremenu i Pavlovića sa bele tačke u nastavku meča, BSK je slavio pred svojim navijačima, u nekadašnjem velikom derbiju Beograda.

Nije puno trebalo timu iz Borče da dođe do gola. Igrao se peti minut kada je nakon dobrog prodora po levom krilu , lopta došla do Račića u šesnaestercu, koji je matirao protivničkog čuvara mreže. Nije se BSK povlačio posle prvog gola, već su prodori Živića po levoj strani bili učestaliji. Deset minuta kasnije, Račić je bio sam pred golmanom i udvostručio prednost, 2:0. Do kraja prvog dela, BSK je imao terensku inicijativu i sve vreme igrao pred protivničkim kaznenim prostorom, ali pokušaji kapitena na ovom meču, Dimića i Živića nisu promenili rezultat.

Ofanziva BSK-a se nastavila i u drugom poluvremenu. Pokušavali su i Kostić i Vasić, a svojih prilika u napadu je imao i Todorović u kontra napadu sa Lazarevićem. Međutim rezultat je ostao nepromenjen. Najkonkretnija prilika protivnika bila je u 82. minutu, kada je njihov kapiten šutirao preko gola, a uubrzo je na drugoj strani uzvratio Dimić, ali je pogodio stativu. Posle prekršaja u kaznenom prostoru, priliku da iz penala uveća vođstvo dobio je Pavlović i iskoristio je, 3:0. Omladinci Kostić i Vasić su u finišu bili odlični ali je nedostajalo snage za završni šut, a PKB je na kraju uspeo da još jednom zapreti Andžiću, ali je sigurna pobeda ostala na Vizelj parku.

BSK: Andžić, Janković, Živić, Soldatović (Pavlović),  Dimić, Nikolić, Stamenković (Kostić), Jovanović, Todorović, Lazarević, Račić (Vasić).