OFK u finišu do sigurnog trijumfa

Fudbaleri BSK-a poraženi su u  devetom kolu u Borči od ekipe OFK Beograda rezultatom 3:0 (0:0). Dobra igra naše ekipe u prvom poluvremenu i delom drugog, nije dala rezultata, dok su gosti bili bili bolji u završnici i osvojili sva tri boda.

U uvodnim minutima ekipe su bile izjednačene. BSK je došao do većeg broja prilika, ali su gosti bili opasniji.Bio je tim iz Borče blizu pogotka nakon kornera, ali je šut Stankovića završio u rukama golmana. Na našem golu, Kostić je bio bez greške.  Račić je predvodio naš napad, a nakon prekršaja nad njim na ivici kaznenog prostora, Žmirić je šutirao, ali je golman OFK-a vrhovima prstiju sačuvao svoju mrežu. Poslednja dva minuta igre su pripala gostima ali nije došlo do promene rezultata.

Na startu drugog dela, Soldatović je ušao umesto Stankovića, pa je Dimić igrao štopera do kraja meča. Đorđević je bio dobar u napadu, ali i dalje nije bilo golova. OFK je, kako se meč bližio kraju, preuzeo inicijativu. Napadači gostujuće ekipe su bili opasniji, ali su Kostić na golu i Dimić u odbrani, uspeli da sačuvaju BSK. Međutim, nekoliko minuta kasnije, ofanziva OFK-a je urodila plodom, a Janjić je gostima doneo prednost. Pokušali su Račić i Nikolić da uzvrate, ali u finišu napada nisu imali rešenje, dok je OFK ubrzo udvostručio prednost. Radunović je iskoristio grešku naše odbrane i udvostručio prednost. Isti igrač je u poslednjim trenucima meča, nakon polu kontre postavio konačan rezultat, BSK-OFK 0:3.

BSK: Kostić, Dimić, Nikolić, Stanković (Soldatović), Stanić, Ahmetović, Pobulić, Jovanović(Todorović), Račić, Žmirić,  Đorđević.